Çerez Örnek
canlı destek

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI VİZE SINAV TARİHLERİ

VİZE SINAVLARI

18 MART – 29 MART 2024

 

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR Y.Y.VİZE MAZERET SINAVLARI

 

29 NİSAN – 03 MAYIS  2024 TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR.

 

SON BAŞVURU TARİHİ : 17 NİSAN 2024

 

(Not  26 NİSAN 2024 tarihinden sonra sınav saatleri hakkında Öğretim Üyeleri ile görüşülmesi gerekmektedir. Dilekçeler https://iletisim.ege.edu.tr/tr-4615/ogrenci_formlari.html adresinden temin edilerek bilgisayarda doldurulacaktır.) 

 E.Ü.ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ESASLARI YÖNERGESİ

 Mazeret sınavları esasları:

  Madde 17- (1) Mazeret sınavları, sadece ara sınav ve bütünleme sınavları için geçerlidir. Öğrencinin bir dersten mazeret sınavına alınıp alınmayacağını ilgili birimin yönetim kurulu karara bağlayıp, mazeret sınavının hangi tarihte, nerede ve ne şekilde yapılacağını tespit ve ilan eder.

 (2)Hastalık nedeniyle sınavlara giremeyen öğrencilerin durumlarını, tam teşekküllü hastaneler tarafından verilen sağlık raporu ile belgelemeleri gerekir. Yakınlarının ölümü, doğal afet ve benzeri durumlardaki mazeretlerini belgeleyen öğrencilerin tüm sınavları için mazeret sınavı hakkından yararlanıp yararlanamayacağı ilgili birimlerin yönetim kurullarında karara bağlanır.

 (3)Mazerete gerekçe olan belgelerin ilgili dekanlığa verilmesi gerekir. Bu sürenin aşılması halinde, başvurular işleme konulmaz. Mazeret sınavına girmeyen öğrencilere yeni bir mazeret sınav hakkı verilmez.

  (4)Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye, Üniversite ve Fakülte/ Yüksekokulu temsil etmek için görevlendirilen öğrencilere, katılamadıkları her sınav için mazeret sınav hakkı verilir.

  (..) Çakışma nedeniyle mazeret sınav hakkından faydalanmak isteyen öğrencilerin sınav gününden önece başvuruları alınmaz.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ