Çerez Örnek
canlı destek

IMS 2020 Sunum Videoları

Değerli Katılımcılar
 
Tüm dünyayı etkileyen salgın süreci nedeniyle ertelenmek zorunda kalan IMS 2020 Sempozyumu düzenleme kurulunun aldığı karar doğrultusunda 10-11 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Katılımcıların belirtilen tarihe kadar sunumlarını video olarak hazırlayıp "imsege2020@gmail.com" adresine göndermeleri gerekmektedir. Videoların nasıl hazırlanacağı, formatı, boyutu ve nasıl gönderileceğine ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır:
 
Sempozyumda oturumlar, önceden hazırlanıp sempozyum düzenleme kuruluna gönderilecek olan sunum videolarının, video stream yöntemi ile oturumlarda belirtilen tarih ve saatte belirtilen web sayfasıdan yayınlanması ile başlayacaktır. Sunum videoları yayınlanırken sunumlar ile ilgili sorular web sayfasında videonun yanında yer alan "chat box" bölümüne yazılacaktır. Moderatör tarafından derlenecek bu sorular oturum bittikten sonra başlatılacak olan soru-yanıt oturumu ile sunumu yapan katılımcılar tarafından çevrimiçi yanıtlanacaktır.   
 
Sunum videolarının nasıl hazırlayacağı ile ilgili videomuzu aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak izleyebilirsiniz:
 

Videolar 1920x1080 çözünürlükte  MPEG-4 formatında hazırlanmalıdır. Videonun uzunluğu 10 dakikayı geçmemelidir. Hazırlanan videonun boyutu 5 Gigabyte (GB)'yi aşmamalıdır. Videonuzun boyutunu ayarlamak için üctersiz video dönüştürme yazılımlarından faydalanabilirsiniz. Açık kaynak kodlu ücretsiz bir video dönüştürme aracı olan Handbrake progrmamını indir'e tıklayarak bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz.

Hazırlanan videonuzu  PCloud servisini (https://transfer.pcloud.com/) kullanarak "imsege2020@gmail.com" e-posta adresine gönderebilirsiniz. Bu servisin nasıl kullanılacağı ile ilgili videoyu aşağıdaki bağlantı adresinden izleyebilirsiniz:
 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ