Çerez Örnek

AB Projesi

 

Social Media for Upskilling Unemployed and Low Skilled Adult Workers for Digital Society (LINK-UPS)

AGREEMENT n° 2018-1-PT01-KA204-047429

 
 
 EGE ÜNİVERSİTESİ İŞSİZ VE DÜŞÜK NİTELİKLİ YETİŞKİNLER İÇİN YENİ AB PROJESİNE BAŞLIYOR 
 
Avrupa Birliği’nden fonlanmaya hak kazanan yeni bir Erasmus Plus projesi ile beş ülke, 45 yaş üstü işsiz ve düşük nitelikli yetişkinlerin dijital dünyaya entegre olmalarını sağlamaya yönelik uluslararası bir işbirliğine hazırlanıyor. “Dijital Toplumda İşsiz ve Düşük Nitelikli Yetişkin Çalışanların Kapasitesini Arttırmak için Sosyal Medya (LINK-UPS)” konulu 2020 yılına kadar devam edecek projede, koordinatör ülke Portekiz’den Consultis ve Türkiye’den Ege Üniversitesi’nin yanısıra İtalya (P.RI.MA.FORMA), İspanya (RED2RED), Bulgaristan (Marie Curie Association) ve yine Portekiz’den (RUMO) ortaklar bu işbirliğine destek verecek.
 
  
 
Projenin başlangıç toplantısı Kasım ayında Portekiz’de gerçekleştirildi. Ortaklararası sözleşmenin imzalandığı toplantı ise koordinatör ülke Portekiz’den Consultis’i temsilen Dr. Antonio Silva Dias ile Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak’ın aralarında düzenlenen imza töreni ile yapıldı. Törene ayrıca halihazırda üniversitenin koordinatörlüğünde aynı ekip tarafından yürütülen AB Erasmus Plus SEYMM Gençlik Projesi’nin Portekiz ve Bulgaristan’dan ortakları ile projenin 3. Eğitim Öğrenim Hareketliliği aktivitesinin genç konukları da katıldı. 
 
 
Proje kapsamında ilk aşamada partner ülkelerde yapılacak araştırma ile işsiz ve düşük nitelikli/eğitimli yetişkinlerin eğitim ihtiyaçları saptanacak. Sonraki aşamada ise dijital dünyaya yönelik becerileri geliştirecek eğitim programı ve araçları tasarlanacak. Bu süreçte program için mobil araçlarla da uyumlu online bir eğitim platformu kurulması hedefleniyor. Projenin sonunda 45 yaş üstü yetişkinlerin, edindikleri dijital beceriler ve teknik donanım ile dijital dünyaya entegre olmaları ve kariyerlerini yeni dijital fırsatları yakalayarak geliştirmeleri hedefleniyor. 
 
 
Medya haberleri için tıklayınız
 
 

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ