Çerez Örnek
canlı destek

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARA DÖNEM STAJ TAKVİMİ

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARA DÖNEM  STAJ TAKVİMİ

YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

BAŞLANGIÇ

BİTİŞ

4. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN

ARA DÖNEM STAJ TARİHLERİ

01 Şubat 2023

28 Şubat 2023

1. Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (EK-1),

(Kurum onayı (Mühür ve Kaşe olmalı) Staj Komisyon onayı)

2. Sigortalılık Takip Belgesi (Sigorta İşe Giriş Formu)

3.Kimlik Fotokopisi

01 Aralık 2022

30 Aralık 2022

Staj Değerlendirme Belgesi (EK-2)

(Kurum onayı (Mühür ve Kaşe olmalı) Staj Komisyon onayı)

1.Dönem staj yapan öğrenciler için

01 Mart  2023

07 Mart 2023

İş Yeri Staj Sözleşmesi

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa uygun olarak, Ücret alan öğrenciler Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (EK-1) ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Staj Değerlendirme (EK-I) ve (EK-II)  Formlarını  Öğrenci İşleri Bürosuna  imza karşılığı öğrenci tarafından bizzat Teslim Edilecektir.                                                             

- Posta/kargo ile gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.                                      

Staj değerlendirme formunu belirtilen tarihten sonra teslim eden öğrencilerin stajı geçersiz sayılacaktır.

Önemli Notlar

1 : Ege  Üniversitesi İletişim Fakültesi  Zorunlu Staj Yönergesi’nin  5.maddesindeki koşulları yerine getirmeyen öğrenciler staj yapamazlar.

2 : Zorunlu staj süresi 20 iş günüdür. Dileyen öğrenciler staj yaptıkları kurumunda kabul etmesi halinde stajlarını uzatabilirler. Ancak 20 iş gününün üzerindeki stajlarda sosyal güvenlik (sigorta) primleri üniversite tarafından karşılanmaz. Bu süreçteki primler öğrencinin kendisi veya kurum tarafından karşılanır .

3 : Staj yapacak bütün öğrenciler Fakülte Web sayfasında belirtilen staj yönergesini okumak, staj yerlerini bulma ve stajla ilgili belgeleri doldurarak ilgili tarihlerdeki takibini yapmakla yükümlüdürler. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen öğrencilerin stajla ilgili tüm sorumluluk öğrencinin kendisine aittir.

4 : Eğitim-Öğretim takvimi içinde olan staj döneminde derse kayıtlı öğrencilerin dersleri için devam etme zorunlluluğu vardır.

5- Ara dönemde sadece 4. Sınıf öğrencileri staj yapabilir.

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ