Başlangıç » Ana Menü » Öğrenci Topluluklarımız » REKLAM TOPLULUĞU (RED)

REKLAM TOPLULUĞU (RED)


  • GENEL BİLGİ:

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından 2004 yılı Mart ayında fakülte bünyesinde reklama ilgi duyan öğrenciler tarafından kurulmuştur. Kısa adıyla RED olarak tanınan topluluğumuzun ana amacı reklamcılık alanına ilgi duyan kişileri bir araya getirerek bireysel ve ortak çalışmalar üretilmesini desteklemektir.

Ekip çalışmasının gücüne inanan RED, düzenlendiği çeşitli etkinliklerle öğrenci-sektör etkileşimini gerçekleştirmeye çalışmakta, topluluk bünyesindeki atölye çalışmalarıyla yaratıcılığı teşvik etmekle birlikte reklam alanında düzenlenen tüm yarışmalara katılacak ekipler oluşturmakta ve bu şekilde özgün işlerin üretilmesine destek olmaya çalışmaktadır.

RED`in uzun dönemde hedefiyse “reklam üretim atölyesi” niteliğinde bir yapılanmayı sağlayarak; gerek üniversitenin gerekse sektördeki firmaların reklamla ilgili gereksinimlerine cevap verebilecek çalışmalarda bulunmaktır.

Şantiye “Usta-Çırak Buluşmaları”

RED, her yıl reklam sektörünün usta isimleri ile çırak reklamcıları Şantiye etkinlikleriyle bir araya getirmektedir. 2011 yılında başlayan Şantiye, ustalar ile çırakların söyleştiği, merak edilen soruların yanıtlandığı, deneyimlerin paylaşıldığı bir buluşma adresidir.

 

  • DANIŞMAN

Araş.Gör. Murat Çelik

murat.celik@ege.edu.tr

0232 311 18 58

 

  • LİNKLER

RED

Reklam Durağı

www.reklamduragi.org

 

ŞANTİYE

“Usta-Çırak Buluşmaları”

www.reklamduragi.org/santiye

facebook.com/santiye

twitter.com/santiyege