Başlangıç » Ana Menü » Öğrenci Topluluklarımız » FOTOĞRAFÇILIK TOPLULUĞU (İLFOT)

FOTOĞRAFÇILIK TOPLULUĞU (İLFOT)

1986 yılından beri faaliyetlerini sürdüren fotoğraf topluluğumuz 1998 yılında İLFOT (İletişim Fakültesi Fotoğraf Topluluğu) adını alarak çalışmalarına devam etmektedir. Topluluk, “fotoğraf” konusunda kendisini geliştirmek isteyen öğrencilerimizle gönüllülük anlayışı çerçevesinde çalışmaktadır.

Topluluğumuz fotoğraf gezileri düzenler, fotoğraf sergileri açar, fotoğraf sanatçılarını konuk eder, öğrencilere fotoğraf belgeselleri ve filmleri sunar. Fotoğraf ve Grafik Anabilim Dalı’nın öğretim üye ve elemanları ders dışı zamanlarda topluluğa üye öğrencilerle bir araya gelerek fotoğraf çekim tekniklerine dair kuramsal ve uygulamalı bilgiler aktarır, fotoğraf çözümlemeleri yapar ve öğretir, öğrencilerin çektikleri fotoğraflara yönelik değerlendirmelerde bulunurlar.

İLFOT’un etkinliklerine katılan öğrenciler görsel iletişimin temelinde yer alan fotoğraf konusundaki bilgi ve becerilerini arttırmak, fotoğraf konusundaki kuramsal altyapılarını geliştirmek temel hedefli çalışmalarda bulunmaktadırlar. Topluluğumuz aynı zamanda fotoğraf adına başta İzmir olmak üzere ülkemizde düzenlenen diğer etkinliklerden üyelerinin haberdar olması ve bu etkinliklerin içinde yer almasını hedeflemektedir. Fotoğrafa gönül vermiş her İletişim Fakültesi öğrencisinin İLFOD çalışmalarına katılması mümkündür.