Başlangıç » Ana Menü » Duyurular » EGE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ AÇILIŞ DERSLERİ

EGE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ AÇILIŞ DERSLERİ

Bu yıl Üçüncüsü 19 Ekim-8 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen İletişim Fakültesi “Açılış Dersleri” etkinliğinin; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümün’e 19 Ekim 2016, saat: 13.30 da Zarakol İletişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necla ZARAKOL katıldı ve Zarakol Şirketinin Organizasyon ve Tanıtım hizmetleri konusunda İletişim öğrencilerine güncel bilgiler sundu. Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş hayatlarında karşılaşabilecekleri sorunları kendi şirketi üzerinden örnekler vererek anlattı.

20 Ekim 2016 saat:13.00 de Reklamcılık Bölümün’e Reklamın Dili, Stratejik Marka Yönetimi: Vazgeçme Çağında Yüksek Sadakat Markaları Yaratmak, Enneagram İle Kişilik Analizi, Kendine İyi Bak ve Dijital Oyunlar: Kendi Dünyanda Yaşa, Bizimkinde Oyna, Tüketici Davranışları: Tüketim Kültürü, Psikolojisi ya da Sosyolojisi Üzerine Şeytanın Notları, Ben Bilmem Beynim Bilir ve Azraa-El Menkıbeleri adlı kitapların yazarı ve Hâli hazırda Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Direktörlüğü yapan ve Reklam Yaratıcıları Derneği Başkan Yardımcılığını yürüten Doç.Dr. Uğur BATI katıldı. İletişim Öğrencileriyle Reklam ve reklamcılık üzerine karşılıklı soru cevap şeklinde keyifli bir söyleşi yaptı.

25 ekim 2016 saat: 11.00 de Gazetecilik Bölümü açılış dersini CHP İzmir Milletvekili ve Fakültemizin O zamanki adıyla “Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu”nu Birincilikle bitiren mezunumuz Mustafa Ali BALBAY verdi. BALBAY “Ufuk Turu” adını verdiği açılış dersinde öğrencilerle medyanın gücü, geleneksel ve digital medyadan bahsetti. Günümüzde digital medya sayesinde haberlerin çok çabuk bayatladığını bu nedenle habercilikte hızın çok önemli olduğunu vurguladı.

8 Kasım 2016 saat: Radyo Sinema Televizyon Bölümü Açılış Dersine “Dondurmam Kaymak”. “İftarlık Gazoz” gibi başarılı filmlere imza atmış, Yönetmen Yüksel AKSU katıldı. Öğrencilere yaptığı filmler üzerinden faydalı olabilecek ip uçları ve film yönetmenliği konularında son derece açıklayıcı bilgiler sundu. Çok keyifli bir ortamda geçen söyleşinin ardından öğrenciler ünlü yönetmene çeşitli sorular yönelterek bu konudaki eğitimlerini pekiştirdiler.